Vredestein Comtrac 2 Winter

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony zimowe

Rodzaj bieżnika: ASYMETRYCZNY

Bieżnik asymetryczny – bezpieczeństwo i dobre osiągi

Pierwsze opony osobowe asymetryczne pojawiły się w latach 90 tych XX wieku. Stosowane były wtedy w samochodach o wysokich osiągach. Dzisiaj występują również w segmencie opon klasy średniej. Do niedawna opony asymetryczne występowały wyłącznie jako opony letnie. Intensywne prace nad rozwojem opon sprawił, że obecnie występują one również w ofercie zimowej. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony asymetryczne?

Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Zewnętrzna strona bieżnika zazwyczaj zbudowana jest z większych klocków bieżnika. Odpowiada ona za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część ze względu na układ i ilość rowków odpowiada za przyczepność podczas hamowania na mokrej nawierzchni- szybko i skutecznie odprowadza wodę. Opony asymetryczne często posiadają masywny, centralny klocek zapewniający stabilność w czasie jazdy na prostej drodze. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.

Zalety bieżnika asymetrycznego

Ogromną zaletą opon asymetrycznych jest połączenie osiągów, których uzyskanie byłoby niemożliwe w przypadku opon kierunkowych lub symetrycznych. Odpowiednio opracowany układ rzeźby bieżnika asymetrycznego wpływa na kształt odcisku opony na powierzchni kontaktu z podłożem. To właśnie ten element jest bardzo istotny jeśli chodzi o ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dzięki temu umożliwiają pewniejsze i szybsze pokonywanie zakrętów. Opony asymetryczne potrafią dorównywać osiągami oponom kierunkowym na mokrej nawierzchni, przewyższając je jednocześnie na suchej drodze.

Klasa opony: PREMIUM

Opony Premium – gwarancja bezpieczeństwa

W modelach klasy „premium” stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania, najlepsze materiały oraz najbardziej zaawansowaną technologię produkcyjną. W rezultacie, otrzymujemy najlepsze parametry opon takie jak lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni lub mniejszy opór toczenia.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony premium?

Opony tej klasy przeznaczone są dla najbardziej wymajającego klienta. Klasa wyższa opon dedykowana jest dla pojazdów o dużej mocy silnika, aut sportowych, limuzyn i średniej klasy. Jeśli jeździsz dynamicznie i pokonujesz wiele kilometrów w różnych warunkach, to opony klasy premium są właśnie dla Ciebie.

Popularne rozmiary opon Vredestein Comtrac 2 Winter

Vredestein Comtrac 2 Winter

Vredestein

Vredestein Comtrac 2 Winter – opona na zimę

 

Vredestein to marka holenderska, w ofercie której możemy znaleźć opony do samochodów zabytkowych, aut osobowych, ciężarowych, z napędem na 4 koła, maszyn rolniczych oraz rowerów.

Firma powstała w 1908 roku a obecnie należy do koncernu Apollo Tyres. Dzięki wieloletniej współpracy z firmami tuningowymi takimi jak Carlsson, Arden i Lumma, Apollo Vredestein zastosował najnowsze rozwiązania techniczne i osiągnął najwyższy poziom bezpieczeństwa w swoich produktach.

 

Vredestein Comtrac 2 Winter to opona zimowa klasy premium z przeznaczeniem do samochodów dostawczych, dostępna w wymiarach od 15 do 16 cali.

 

Vredestein Comtrac 2 Winter – doskonałe osiągi

 

Opona Vredestein Comtrac 2 Winter charakteryzuje się parametrami, które zapewniają maksymalny komfort podczas prowadzenia i przewożenia towarów. Opona jest wykonana tak aby kierowca odczuwał taki sam komfort prowadzenia na dłuższych, jak i krótszych trasach, niezależnie od zimowych warunków pogodowych. Model Comtrac 2 Winter jest polecany jako wyposażenie całej floty pojazdów, a zawodowi kierowcy docenią jego właściwości. Specjalnie dobrany wzór bieżnika idealnie sprawdza się na mokrej oraz suchej nawierzchni. Podczas obfitych opadów głębokie rowki opony szybko odprowadzają wodę spod czoła opony, co zapobiega zjawisku aquaplaningu. Specjalna mieszanka gumowa ma wpływ na skrócenie drogi hamowania i dobrze trzyma się nawierzchni w trudnych zimowych warunkach. Model nie zmienia swoich parametrów podczas zmiany temperatury, a bieżnik opony ściera się równomiernie.

Vredestein Comtrac 2 Winter posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), co oznacza, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych.

Szczegółowe opinie o oponach Vredestein Comtrac 2 Winter

użytkownik:

FIVEMM

2.89/6

rozmiar opony

225/65R16

pojazd

Renault Master III 2019r. Dostawczy REMAIII - 2.3 (110 kW)

przejechany dystans

22500km

styl jazdy

spokojny

sposób nabycia

z wyboru

miejsce użytkowania

poza miastem

zachowanie na suchej nawierzchni

4.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

3.00

zachowanie na śniegu i lodzie

4.00

zachowanie na błocie pośniegowym

3.00

komfort

4.00

poziom hałasu

4.00

wygląd

1.00

opory toczenia

2.00

zużycie

1.00

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@inmoto.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 213

52 561 11 01

Płatności
Copyright © 2010-2019 Inmoto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 213

52 561 11 01

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia